Menu
CHIP Speedtest

Android: Start telefonu bez otravného zvuku

25.06.2014 12:39 | Radek Kubeš
Android: Start telefonu bez otravného zvuku

Výrobci smartphonů bůhvíproč vybavují své přístroje nekonečně otravnými melodiemi, které se ozvou při každém spuštění či restartu telefonu.

Cest, jak se úvodních melodií zbavit, je hned několik. Tou nejjednodušší je úplné ztlumení všech zvuků smartphonu, resp. jeho přepnutí do tichého režimu. Tím se však připravíte i o vyzvánění a další upozornění. Standardně totiž nelze samostatně vypnout či ztlumit jen úvodní melodii. Další cesta proto vede přes speciální aplikace, kterých je sice k dispozici dostatek, ale málokdy fungují na všech modelech zařízení od různých výrobců. Naštěstí jsou tyto aplikace většinou zdarma, takže můžete bez obav experimentovat. Zkuste například aplikaci No Startup Sound, která obsahuje jediný přepínač, kterým se aktivuje či deaktivuje úvodní melodie smartphonu. Univerzálně fungující metoda potlačení úvodní melodie je vhodná pouze pro smartphony s odemknutým administrátorským účtem v Androidu (tzv. root). V takovém smartphonu pak budete potřebovat ještě tzv. root explorer, například v podobě aplikace Root Browser, abyste se dostali k systémovým složkám v paměti smartphonu. Pak přejděte do složky »/system/media/audio/ui« a zde vymažte soubor, který se jmenuje »Startup.ogg«, »PowerOn.ogg« či podobně (název souboru s úvodní melodií se u různých výrobců smartphonů liší). Chcete-li, aby byla provedená změna vratná, prostě jen soubor se zvukem přejmenujte.

a1474-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání