Menu
CHIP Speedtest

Android: Údržba smartphonu

01.04.2014 14:41 | Radek Kubeš
Android: Údržba smartphonu

Smartphony a tablety s Androidem se stále častěji potýkají s problémy, které jsme dříve řešili jen u počítačů.

Kromě hrozby virové nákazy se jedná o zanesení zařízení různými pozůstatky po již nepoužívaných aplikacích. Zařízení pak už není tak svižné, jak by mohlo být. Podobně jako v případě počítačů s Windows existují i pro zařízení s Androidem aplikace, které se postarají o jejich vyčištění. Jednou takovou je Advanced Mobile Care, produkt firmy IObit, která již řadu let vyvíjí optimalizační aplikace pro Windows.

Aplikace Advanced Mobile Care je k dispozici v češtině a umí vyhledat a vyčistit soubory po nepoužívaných programech, data ve vyrovnávací paměti i pozůstatky po surfování na internetu. Vyčištění smartphonu či tabletu pak má pozitivní vliv nejen na výkon zařízení, ale také na kapacitu vnitřní paměti, dostupnou pro vaše data a další aplikace.

Odstranění zbytečností však není jedinou funkcí aplikace Advanced Mobile Care. Mezi ty patří i kontrola instalovaných aplikací na výskyt škodlivého kódu, správa běžících aplikací, speciální herní režim pro získání maximálního výkonu přenosného zařízení nebo spořič baterie. Více soukromí při používání smartphonu či tabletu vám přinese funkce pro ochranu fotografií a videí heslem nebo blokování nežádoucích hovorů.

Bezplatně použitelnou aplikaci Advanced Mobile Care si stáhněte z obchodu Google Play.

iobit1-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání