Menu
CHIP Speedtest

Android: Ušetřete mobilní data

03.04.2014 14:45 | Radek Kubeš
Android: Ušetřete mobilní data

Mobilní připojení k internetu dnes využívá téměř každá aplikace, přitom právě mobilní data naši operátoři velmi přísně limitují. 

Vývojáři naštěstí hledají stále nové cesty, jak datové přenosy do mobilních zařízení alespoň trochu ušetřit. Máme tedy k dispozici například mobilní verze internetových prohlížečů Opera a Google Chrome, které automaticky komprimují přenášená data internetových stránek pro snížení jejich objemu, a nově také velmi zajímavou aplikaci Opera Max.

Bezplatně použitelná aplikace Opera Max se automaticky aktivuje během připojení k mobilnímu internetu (tzn. že nepracuje během připojení k Wi-Fi) a šetří data u všech aplikací, které nepoužívají šifrované připojení přes HTTPS. To pak znamená, že se sníží objem dat přenesených nejen při surfování po internetu, ale také při stahování různých souborů a také ve všech aplikacích, které si pro svá data sahají na internet (mapy, videoslužby atd.).

Celá řada internetových služeb sice dnes už používá bezpečnější HTTPS (například Facebook, Google+ nebo OneDrive), i tak ale stále zbývá obrovský prostor, jak data přenášená přes mobilní připojení k internetu ušetřit.

max3-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání