Menu
CHIP Speedtest

Android: Vyhněte se opakovanému otevírání stránek v Chromu

20.11.2016 08:13 | Radek Kubeš
Android: Vyhněte se opakovanému otevírání stránek v Chromu

Pokud máte běžně otevřeny desítky karet s webovými stránkami v internetovém prohlížeči Chrome, jistě se nevyhnete tomu, že budete mít třeba i na několika kartách otevřenu stejnou stránku.

Počet otevřených karet tím neustále narůstá a Chrome se tím zpomaluje. Úpravou standardně nedostupného nastavení prohlížeče se této situaci vyhnete.

Zadejte do adresního řádku Chromu »chrome://flags« a přejděte na tuto adresu, která vyvolá předvolby experimentálních nastavení tohoto mobilního internetového prohlížeče. Klepněte na tlačítko se třemi tečkami v pravém horním rohu pro otevření hlavní nabídky a zvolte funkci »Najít na stránce«. Do vyhledávacího pole zadejte »přesměrovat návrhy« a u jediné nalezené položky nastavení s tímto názvem přepněte hodnotu »Výchozí« na »Shoda podle adresy URL«. Následně je třeba aplikaci Chrome restartovat tlačítkem »Spustit znovu«. Když nyní na nové kartě v prohlížeči zadáte adresu webové stránky, kterou již máte otevřenou na některé z dalších karet, Chrome se automaticky na tuto kartu přepne.  

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání