Menu
CHIP Speedtest

Android: Vylepšený fotoaparát pro Nexus 5

20.12.2014 13:30 | Radek Kubeš
Android: Vylepšený fotoaparát pro Nexus 5

Jestliže vlastníte smartphone Nexus 5 a máte na něm instalovaný nejnovější Android 5.0 Lollipop, můžete jej naučit fotografovat ve formátu RAW a nahrávat video ve Full HD rozlišení se snímkovou frekvencí 60 sn./s.

Vše co proto musíte udělat je instalovat si prostřednictvím APK balíčku, staženého ze stránky na adrese github.com/PkmX/lcamera/releases, aplikaci L Camera, která je zatím jen ve velmi rané fázi vývoje, takže ani není dostupná v Obchodě Play. Její vlastnosti jsou ovšem velmi zajímavé. Kromě výše zmíněné podpory RAW a natáčení zpomalených videí ve vysokém rozlišení nabízí L Camera rovněž i plně manuální režim ostření nebo ruční nastavení rychlosti expozice (0,8 až 1/75 000 s) a ISO (100 až 10 000).

Pamatujte nejen to, že se aplikace L Camera může chovat velmi nestabilně, ale také na značnou náročnost RAW snímků na kapacitu vnitřního úložiště smartphonu. Každý snímek má totiž více než 15 MB. Pro zpracování RAW snímků ze smartphonu můžete použít například bezplatný program RawTherapee (rawtherapee.com), dostupný pro Windows, OS X i Linux.

1501d-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání