Menu
CHIP Speedtest

Android: Zástupce pro přidávání událostí do kalendáře

19.11.2016 08:08 | Radek Kubeš
Android: Zástupce pro přidávání událostí do kalendáře

Aplikace Kalendář od Googlu, která patří do základní výbavy smartphonů a tabletů s Androidem, má sice i widget na domovskou obrazovku mobilních zařízení, ale v té vidíte jen přehled nejbližších událostí. 

Abyste si do kalendáře přidali novou schůzku či jinou událost, je třeba nejprve aplikaci otevřít. Existuje však i alternativní cesta k rychlejšímu zadávání událostí, která vede přes šikovnou aplikaci Shortcuts new Event/Contact. Vyhledejte aplikaci Shortcuts new Event/Contact v Obchodě Play a instalujte si ji do svého zařízení. Pak přidržte prst na domovské obrazovce svého smartphonu či tabletu a aktivujte tak nabídku widgetů. Vyhledejte widget »New Calendar/Contact« a přetáhněte jej na požadované místo na displeji. Pak z nabídky »Pick a shortcut« zvolte »new Calendar Event«. Na obrazovce se vám objeví nové tlačítko »new Calendar«. Když na něj poklepete prstem, zobrazí se okno kalendáře pro vytvoření nové události. Stejným způsobem si pomocí aplikace Shortcuts new Event/Contact můžete na displej umístit i tlačítko pro rychlé vytvoření nového kontaktu v adresáři vašeho smartphonu. Pouze je třeba z nabídky »Pick a shortcut« vybrat »new Contact «.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání