Menu
CHIP Speedtest

Android: Záznam obrazovky i bez rootování

10.04.2015 10:06 | Radek Kubeš
Android: Záznam obrazovky i bez rootování

Pořízení videozáznamu z obrazovky smartphonu či tabletu s Androidem nebylo až donedávna tak snadné, jak by se mohlo zdát.

Především bylo třeba odemknout administrátorský účet (tzv. root), což je operace, kterou řada uživatelů nechtěla podstupovat. Nově ale můžete použít aplikaci Recordable, která funguje v Androidu 2.3 anovějším. Nejdříve je přitom třeba instalovat si aplikaci Recordable z Obchodu Play do mobilního zařízení. Pak si ze stránky recordable.mobi/install stáhněte aplikaci Recordable, určenou k instalaci do počítače s Windows, Linuxem nebo OS X. Po instalaci aplikace Recordable do počítače ji spusťte, a jakmile vás k tomu program vyzve, připojte své mobilní zařízení k počítači. Poté můžete svůj smartphone či tablet zase odpojit. Až do následujícího restartu mobilního zařízení můžete díky aplikaci Recordable nahrávat obsah jeho obrazovky, aniž byste k tomu potřebovali administrátorský účet. Záznam videa spustíte minimalizací aplikace Recordable, jejím opakovaným otevřením jej ukončíte.

tipp35-nahled

Máte-li ve svém mobilním zařízení nový Android 5.0 Lollipop, můžete pořizovat záznam obrazovky ještě snadněji. Stačí, když si z Obchodu Play instalujete aplikaci Lollipop Screen Recorder. Při jejím použití se navíc můžete rozhodnout, zda budete pořizovat videozáznam i se zvukem. Záznam zahájíte klepnutím na kulaté tlačítko v pravém horním rohu. Pro jeho ukončení je třeba aplikaci Lollipop Screen Recorder opět otevřít a znovu klepnout na stejné tlačítko. Pořízený záznam si můžete přímo v aplikaci rovnou přehrát.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání