Menu
CHIP Speedtest

Android: Zobrazení klasické verze webů

22.12.2013 07:11 | Radek Kubeš
Android: Zobrazení klasické verze webů

Máte tablet s velkým displejem s vysokým rozlišením, ale internetový prohlížeč vám stále servíruje jen mobilní, tedy značně zjednodušené verze internetových stránek? 

Problém je v tom, že jakmile je vaše zařízení identifikováno jako mobilní, odešle vám server i příslušnou verzi stránek (je-li k dispozici), bez ohledu na to, jak velký máte displej. V prohlížeči si sice můžete zobrazení stránek přepnout, to byste však museli dělat při každé návštěvě webu znovu. Existuje ale několik cest, jak trvale přepnout zobrazování webových stránek na tabletech do klasického režimu, resp. do takové podoby, jakou vidíte při surfování na svém počítači.

Máte-li na svém tabletu odemknutý administrátorský účet (tzv. root), můžete použít aplikaci Chrome UA Switcher, která přepne požadavek na verzi internetových stránek přímo v nastavení operačního systému Android. Ve všech instalovaných prohlížečích se pak budou načítat klasické verze stránek. Alternativou, použitelnou pro všechny tablety, je instalace internetového prohlížeče Firefox a jeho doplňku Phony.

Spusťte aplikaci Firefox a v jejím nastavení otevřete nabídku »Nástroje | Doplňky«. Pokračujte klepnutím na »Procházet Doplňky Firefoxu« a pomocí vyhledávače najděte doplněk Phony. Přidejte si jej do Firefoxu a pak v nabídce nastavení klepněte na novou položku »Phony«. V nově otevřeném okně vyberte jako identifikátor prohlížeče (»Select User Agent«) možnost »Desktop Firefox«. Pak se budou ve Firefoxu automaticky zobrazovat všechny stránky v klasickém, desktopovém režimu.

and2-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání