Menu

Anonymní přihlašovací údaje pro fóra a stahování

01.03.2010 18:04 | Redakce Chip + Přidat komentář
Mnohá internetová fóra jsou až příliš náročná - už kvůli pouhému přečtení příspěvků se musíte zaregistrovat jako člen. To je otravné a navíc to zvyšuje nebezpečí, že se stanete obětí dotěrných spammerů.

Bezplatné rozšíření BugMeNot poskytuje možnost přístupu k databázi platných přihlašovacích údajů pro různé webové stránky a fóra. Můžete se k nim tak bez vlastní registrace rychle a anonymně přihlásit.

Nástroj si stáhněte z adresy https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6349. Po kliknutí na »Add to Firefox« se doplněk začlení do prohlížeče a po restartu programu bude připraven k použití. Napříště můžete do vstupních polí přihlašovacích dialogů kliknout pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolit příkaz »Login with BugMeNot«. V mnoha případech vám pak nástroj navrhne použitelná přístupová data pro anonymní přihlášení. Jinak se objeví zpráva, že data nejsou k dispozici. Pak ovšem bude registrace nezbytná.

Zda jsou pro některou webovou stránku přihlašovací údaje ve zmíněné databázi uloženy, to můžete zjistit i ručně. Za tím účelem otevřete webovou stránku www.bugmenot.com. Tam zadejte příslušnou doménovou adresu a klikněte na »Get Logins«. Jsou-li relevantní data k dispozici, stránka vám vypíše možné kombinace přihlašovacích údajů.

Důležité: Dodržujte „netiketu" a této možnosti v žádném případě nezneužívejte, například ke psaní nezdvořilých příspěvků. A pamatujte také, že pro komerční nabídky jako například u eBay nástroj žádná cizí přístupová data poskytnout nemůže.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení