Menu
CHIP Speedtest

Automatická instalace aktualizací při vypínání

16.06.2010 20:38 | Redakce Chip
Jakmile jsou k dispozici nové aktualizace, změní Windows standardní nastavení pro vypínání počítače tak, že se při něm updaty nainstalují automaticky. To může poměrně dlouho trvat – a v případě notebooku s akumulátorovým provozem zbytečně vybíjet baterii.

U notebooku je vhodnější, rozhoduje-li uživatel sám, kdy mají Windows nové aktualizace nainstalovat. Nejlépe tehdy, až bude přístroj opět napájen ze sítě. Měli byste proto změnit standardní nastavení, abyste při vypínání nemuseli čekat na dokončení této instalace. Lze to zařídit prostřednictvím dodatečné položky v systémovém registru.
Obvyklým postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« tedy otevřete editor registru. Pod Vistou nebo Windows 7 stačí zadat příkaz přímo do hledacího pole v nabídce Start a stisknout [Enter]. V editoru přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwarePoliciesMicrosoftWindowsWindowsUpdateAU«. Pokud se zde poslední podklíč dosud nevyskytuje, vytvořte jej prostřednictvím »Úpravy | Nový | Klíč«. Pak klikněte do pravé části okna a zvolte »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD«. Zadejte název »NoAUAsDefaultShutdownOption« a stiskněte [Enter]. Nyní na tuto položku dvojitě klikněte, její hodnotu změňte na »1« a potvrďte tlačítkem »OK«. Tak Windows zabráníte, aby samočinně aktivovala volbu »Nainstalovat aktualizace a vypnout«. Budete-li chtít později volbu opět zapnout, nastavte uvedenou hodnotu na »0«.
UPOZORNĚNÍ: Uvedená položka mění nastavení jen pro aktuálního uživatele. Má-li konfigurace platit pro všechny uživatele, stejnou novou položku doplňte, jak bylo popsáno, i do klíče »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsWindowsUpdateAU«. Pak editor registru zavřete. Nové nastavení začne působit až po příštím zapnutí počítače.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání