Menu
CHIP Speedtest

Automatická tvorba seznamu s názvy buněk a referencemi

13.12.2010 09:53 | Redakce Chip
Buňky označené slovním názvem usnadňují tvorbu komplexních vzorců. Avšak ve velkých tabulkách s mnoha proměnnými se přehled nakonec stejně ztrácí. Který název vlastně označoval kterou buňku?

Excel nabízí možnost vložit na libovolném místě pracovního sešitu legendu textově označených buněk a odkazů na ně. Seznam s použitými názvy a příslušnými referencemi si založte nejlépe na separátním listu tabulky. Za tím účelem klikněte u spodního okraje okna na kartu dosud prázdného listu. Pokud jsou všechny viditelné karty v provozu, použijte klávesovou kombinaci [Shift]+[F11] k založení nového listu.
Na novém tabulkovém listu nastavte kurzor například do buňky »A1«. Tam tabulkový procesor později vloží seznam pojmenovaných buněk. V pásu karet Excelu 2007 na kartě »Vzorce« v sekci »Definované názvy« klikněte na »Použít ve vzorci«. V následném menu zvolte »Vložit název«. Ve starších verzích tabulkového procesoru použijte příkaz nabídky »Vložit | Název | Vložit«. V dialogu »Vložit název« klikněte na »Vložit seznam«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání