Menu
CHIP Speedtest

Automatické odstranění odkazů na naposled otevřené dokumenty

07.12.2010 18:49 | Redakce Chip
Složka Dokumenty v nabídce Start obsahuje odkazy na naposledy použité soubory. Každý, kdo má přístup k PC, se tak může dozvědět, na čem jste pracovali, a příslušné soubory otevřít.

Windows dokážou seznam naposledy otevřených souborů vymazat. Tuto funkci můžete zapnout v systémovém registru. Za tím účelem otevřete »Start | Spustit«, zadejte »regedit« a stiskněte [Enter]. V okně editoru registru vlevo navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer«.
Zde pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo v pravé části okna a v místní nabídce zvolte příkaz »Nový | Hodnota DWORD«. Novou položku pojmenujte »ClearRecentDocsOnExit«, pak ji dvojitým kliknutím otevřete a v dialogu »Upravit hodnotu DWORD« nastavte její hodnotu na »1«. Změnu potvrďte tlačítkem »OK« a editor registru příkazem »Soubor | Konec« ukončete.
Pokud byste chtěli automatický výmaz odkazů opět zrušit, položku »ClearRecentDocsOnExit« odstraňte nebo změňte její hodnotu na »0«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání