Menu
CHIP Speedtest

Automatické přeposílání příchozích zpráv od určeného odesílatele

18.08.2011 13:03 | Redakce Chip
Při práci na projektu potřebujete přeposílat svému asistentovi veškeré klientovy požadavky. A protože čas jsou peníze, uvítali byste, aby se asistentovi všechny zprávy od tohoto klienta přeposílaly automaticky.

Pomocí pravidel lze Outlook nastavit tak, aby příchozích zprávy od určitých odesílatelů samočinně odeslal na další e-mailové účty.

Chcete-li tak učinit, klikněte v Outlooku na kartu »Soubor« a tam pokračujte na »Informace | Spravovat pravidla a upozornění«. V následujícím dialogu klikněte na tlačítko »Nové pravidlo«. Ve skupině »Vytvořit zcela nové pravidlo« vyberte »Použít pravidlo na přijaté zprávy« a pokračujte na »Další«. V následující části se definují podmínky, které musí zpráva splňovat pro provedení tohoto pravidla.

V případě nastavení přeposílání e-mailů od konkrétního odesílatele zaškrtněte v části »Krok 1: Vyberte podmínky« volbu »od: osoby nebo veřejná skupina«. Poté v části »Krok 2: Upravte popis pravidla« klikněte na odkaz »osoby nebo veřejná skupina«. Otevře se nové okno s kontakty, kde vyberte odesílatele, na kterého se pravidlo bude vztahovat, buďto z adresáře, nebo zadejte e-mailovou adresu do políčka »Od«. Poté pokračujte tlačítky »OK« a »Další«.

Jako další zaškrtněte políčko »předat dál uživateli: osoby nebo veřejná skupina« a pokračujte kliknutím na stejnojmenný odkaz v části »Krok 2«. V novém okně obdobným způsobem jako v předchozím kroku zadejte tentokrát příjemce, kterému chcete zprávy předávat, a nastavení potvrďte tlačítkem »OK« a »Další«. Následující krok rovnou přeskočte kliknutím na »Další« a poté zadejte libovolný název pravidla. Jestliže chcete nové pravidlo aktivovat u všech svých e-mailových účtů v Outlooku, zaškrtněte volbu »Vytvořit toto pravidlo pro všechny účty«. V případě, že máte nastaven pouze jeden e-mailový účet, není tato možnost aktivní.

Na závěr vše potvrďte kliknutím na tlačítko »Dokončit«, čímž pravidlo definitivně vytvoříte. V seznamu vytvořených pravidel poté překontrolujte, zda je toto pravidlo aktivováno zatržítkem. Napříště se budou doručené e-maily splňující nastavená kritéria automaticky přeposílat dál podle nového pravidla.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání