Menu
CHIP Speedtest

Automatické přihlášení k účtu při spouštění systému

17.01.2014 09:33 | Karel Kovar
Automatické přihlášení k účtu při spouštění systému

Pro přihlášení k systému Windows 8 využíváte svého stávajícího účtu Microsoft a díky tomu máte například pomocí aplikace SkyDrive ihned přístup ke svým osobním datům.

To sice obecně zvyšuje bezpečnost systému, ale pokud počítač používáte pouze doma, jde jen o zbytečné zdržování. V tomto případě lze tedy doporučit (navzdory některým bezpečnostním rizikům) automatické přihlášení. To lze provést správným nastavením účtu v registrech Windows. Nejprve tedy použijte kombinaci kláves [Windows] + [R], zadejte »regedit« a stiskněte klávesu »Enter«. Po potvrzení zprávy řízení uživatelských účtů kliknutím na »Ano« přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon«. Zde nejprve dvojitým kliknutím otevřete na pravé straně okna položku »Auto AdminLogon«, změňte její hodnotu na »1« a vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Nyní dvojitým kliknutím otevřete položku »DefaultPassword« a zadejte heslo k účtu Microsoftu. Pokud položka neexistuje, vytvořte ji. Podobně je také nutné upravit hodnotu položky »DefaultUserName«, zde ale musíte před název svého aktuálního uživatelského jména přidat ještě jméno „MicrosoftAccount“. Například pokud je vaše přihlašovací jméno PetrK, pak by v hodnotě položky například měla být hodnota »MicrosoftAccount PetrK«. Všechny dialogy potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«, zavřete registr a restartujte počítač.

trik1-nahled

Skydrive

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání