Menu
CHIP Speedtest

Automatické rozpoznání a korekce hudebních souborů

16.01.2012 08:39 | Redakce Chip
Ve vaší hudební sbírce jsou některé tituly nesprávně označeny nebo neobsahují dostatek metadat pro titul. Chybějící informace byste chtěli doplnit a neznámé tituly správně pojmenovat.

K rozpoznávání neznámých nebo špatně označených titulů se hodí speciální nástroj, jakým je například freeware »MusicBrainz Picard«. Nástroj najdete na http://musicbrainz.org/doc/MusicBrainz_Picard. Po jednoduché instalaci můžete ihned začít s prací.
Chcete-li chybné soubory automaticky zároveň přejmenovávat, nejprve zařiďte k tomu potřebnou konfiguraci. K ní se dostanete přes příkaz nabídky »Options | Options«. Vlevo vyberte kategorii »File naming« a aktivujte volbu »Rename files when saving«. V oblasti »Name files like this« uvidíte standardní schéma pro vytváření názvů z „tagů“. To se dá kompletně individuálně přizpůsobit. Především v kategoriích »Tags« a »Metadata« je ještě mnoho nastavení pro přesné ošetření tagů.
Prostřednictvím »Add files« nebo »Add folder« zavedete hudební soubory, které chcete prozkoumat. Přitom je podporována většina běžných formátů kromě WAV. Po kliknutí na »Open« budou nové tituly uvedeny vlevo jako „nepřiřazené soubory“. Jeden nebo několik z nich označte a nahoře klikněte na ikonu »Search« pro rychlé vyhledání metadat. Bylo-li hledání úspěšné, rozpoznané tituly budou automaticky přesunuty doprava a doplněny o přídavné tagy. Pro nerozeznané tituly nyní ve druhém kroku použijte pomalejší metodu »Analyze«. Ta pořídí pro titul „otisk prstů“ a pomocí porovnání na webu může ještě přiřadit další skladby. Rozpoznané tituly pak identifikujete podle předřazeného zeleného čtverečku. Tyto tituly označte a klikněte na »Save«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání