Menu
CHIP Speedtest

Automatické roztřídění stažených souborů

16.04.2010 08:05 | Redakce Chip
Pro stahování ve Firefoxu jste si vyvinuli systém, podle něhož se obrázky, hudební soubory a programy ukládájí na pevný disk do různých adresářů. Je však mrzuté, že ve stahovacím dialogu musíte vždy znovu navigovat na příslušné složky nebo soubory dodatečně roztřídit v Průzkumníku.

Diferencované ukládání, přinejmenším pro downloady spuštěné kontextovým příkazem »Uložit odkaz jako«, můžete do svého prohlížeče zavést bezplatným rozšířením Download Sort ze stránky https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/25.
Po kliknutí na »Instalovat nyní« restartujte Firefox. Potom otevřete »Nástroje | Správce doplňků« a klikněte na ikonu »Rozšíření«. V následně zobrazeném seznamu označte položku »Download Sort« a klikněte na »Možnosti«, čímž otevřete konfigurační dialog.
O zatřídění může rozhdovat buď „Extensions“ (Přípona souboru) nebo „Keywords“ (Klíčová slova). Zvolte první možnost a u ní zadejte například »jpg«. V poli »Folder« pak zadejte požadovaný cílový adresář. Jako »Sub-folder« můzete nastavit například »Extensions«. Podle potřeby upravte další nastavení a změny definitivně realizujte prostřednictvím »Add/Update«. Stejným způsobem definujte cílové složky pro ostatní typy souborů.
Zajímavá je také druhá možnost třídění podle klíčových slov. Zadané pojmy se musí vyskytovat v adrese URL zdrojové stránky. Zadejte například »chip.cz« a pak nadefinujte složku pro shromážďování příslušných souborů. Zařazování podle stránek původu dosáhnete také tak, že zvolíte třídění podle přípony souboru a pak jako podsložku nastavíte třeba doménu webu ze kterého byl soubor stažen.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání