Menu
CHIP Speedtest

Automatické vyčištění USB pamětí

14.03.2012 14:10 | Redakce Chip
Pravidelně opakované čištění svých „USB flešek“ můžete přenechat freewaru USBDriveFresher. Nástroj přitom může pohodlně běžet na pozadí.

OProgram najdete na tinyurl.com/yfm44rb. Odtamtud si program zaveďte do počítače. Po krátké instalaci lze nástroj ihned spustit a nakonfigurovat. Za tím účelem zkontrolujte seznam »Cleanup rules«. Zde byste mohli například po kliknutí na »Add« doplnit položky »*.tmp« a »~*.*«. Později budete mít další možnosti, jak nástroj automaticky zavést při spuštění systému a také zautomatizovat čištění.

Ze začátku byste ale tyto možnosti ještě měli nechat vypnuté a otestovat korektní funkci. Za tím účelem uložte svá nastavení prostřednictvím »Save« a aktivujte »Cleanup USB Memory Drive Now«. V následném dialogu vyberte zaškrtnutím příslušné USB jednotky a spusťte akci kliknutím na »Cleanup«. Po jejím dokončení vás hlášení zpraví o úspěchu provedených úklidových prací.

V okně programu je kromě toho k dispozici volba »Custom Cleanup«. Potom zvolte libovolnou složku a akci ihned spusťte kliknutím na »OK«. Tak se definovaná pravidla dají manuálně aplikovat také na jiné jednotky a složky vašeho počítače, nebo dokonce celé domácí sítě.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání