Menu
CHIP Speedtest

Automatické zarovnání dekadických čísel pod sebe

15.11.2010 10:16 | Redakce Chip
Ve více řádcích textu potřebujete umístit dekadická čísla tak, aby si správně odpovídaly pozice jednotlivých míst. Ani s pomocnou tabulkou se to však nedaří, neboť čísla vykazují rozdílné počty míst.

Abyste pozice čísel nemuseli zdlouhavě přizpůsobovat ručně, použijte speciální tabulátorovou funkci.

Nejprve si nechte zobrazit pravítko – ve Wordu 2007 na kartě »Zobrazit« zaškrtněte položku »Pravítko« nebo ve starších verzích editoru zvolte »Zobrazit | Pravítko«.

Pokud ještě není do editoru vložen žádný text, nejprve v pravítku klikněte na požadovanou pozici desetinné čárky a poté dvojitě na nové označení tabulátoru. Pod »Zarovnání« zvolte možnost »Desetinná čárka« a potvrďte tlačítkem »OK«, aby se značka tabulátoru zobrazila v podobě obráceného „T“. Pro vstup čísel pak nejprve stiskněte klávesu tabulátoru a postupně vkládejte dekadická čísla vždy s desetinnou čárkou. Word se nyní samočinně postará, aby všechny desetinné čárky byly správně uspořádány pod sebou, i když čísla mají různé počty míst před i za čárkou.

Je-li text už vložen, označte řádky obsahující čísla, která mají být formátována, a nejprve nastavte  dekadický tabulátor jako výše. Poté kurzorem klikněte pokaždé na začátek řádku a stiskněte klávesu tabulátoru, čímž se čísla po řádcích zarovnají na tabulátor.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání