Menu
CHIP Speedtest

Automatické zasílání e-mailů se zpožděním

17.02.2011 10:22 | Redakce Chip
Definitivně už víte, že v určitý den budete muset e-mailem odeslat upomínkovou nebo jinou důležitou zprávu. Obáváte se však, abyste na to do té doby nezapomněli. Chtěli byste proto zprávu sepsat hned a na její odeslání už nemyslet.

E-mail napište jako obvykle. Před jeho odesláním však v Outlooku 2003 použijte příkaz nabídky »Zobrazit | Možnosti«. Ve verzi 2007 klikněte v pásu karet poštovního okna na kartě »Zpráva« v sekci »Možnosti« na šipku vpravo vedle nadpisu sekce. Pokud už používáte Outlook 2010, v pásu karet na kartě »Možnosti« v sekci »Další možnosti« zvolte příkaz »Zpozdit odeslání«.

Ve všech případech skončíte v dialogu »Možnosti zprávy«. Zde vám Outlook nabízí několik možností, jak právě napsanou zprávu ovlivnit. Abyste dosáhli vytčeného cíle, v sekci »Možnosti doručování« zaškrtněte volbu »Nedoručovat před«. V obou polích vpravo vedle této volby definujte datum a čas, do kterého má Outlook odeslání dopisu pozdržet.

Dialog »Možnosti zprávy« ukončete tlačítkem »Zavřít« a klikněte na »Odeslat«. Zpráva zůstane až do zadaného okamžiku ležet ve složce »Pošta k odeslání«. Teprve potom ji Outlook při příštím odesílání (automatickém nebo manuálním) mailů pošle adresátovi.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání