Menu
CHIP Speedtest

Automatický převod mailů na termíny nebo úkoly

27.11.2011 20:06 | Redakce Chip
Elektronickou poštou dostáváte úkoly nebo si touto cestou sjednáváte termíny různých akcí. Tyto informace pak manuálně přenášíte do kalendáře nebo pro ně definujete úkoly. To přece musí jít jednodušeji!

Přebírání e-mailových zpráv do termínů a úkolů lze v Outlooku realizovat přetažením myší. Pro větší variabilitu se však doporučuje provádět tuto akci se stisknutým pravým tlačítkem myši.
Nejprve příslušnou zprávu zavřete. Pak ji v seznamu označte a přetáhněte ji se stisknutým pravým tlačítkem na »Kalendář« nebo »Úkoly« v navigační oblasti. Pravé tlačítko uvolněte. Outlook nyní zobrazí kontextovou nabídku, v níž si vyberete požadovanou akci. Použijte například variantu »Zkopírovat sem jako úkol s přílohou«. Tak váš mail zůstane ve složce doručené pošty beze změny zachován, jeho úplný obsah je vám však včetně eventuálních příloh přímo k dispozici také v nově založeném termínu. Nový prvek vytváří Outlook v otevřeném dialogovém okně, takže jej před uložením můžete ještě doplnit a zpracovat. Standardní akcí při přetahování zprávy je však varianta »Zkopírovat sem jako Událost s textem«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání