Menu
CHIP Speedtest

Baterie notebooku - nepoužívaná baterie vydrží v ledničce déle nabitá

12.12.2013 12:32 | Pavel Trousil
Baterie notebooku - nepoužívaná baterie vydrží v ledničce déle nabitá

Baterie do notebooku je poměrně drahá, a tak by se o ni měli uživatelé dobře starat a zbytečně ji nezatěžovat krátkými energetickými impulzy. Co je ale kromě nutnosti zakoupit novou baterii také iritující, je situace, kdy je baterie vybitá a vy nutně potřebujete pracovat někde mimo dosah elektrické sítě.

4-hp-elitebook-8760w-lw880aa-55094-7-nahled

Aby se samovolnému vybíjení předešlo, většina výrobců doporučuje nabíjet baterii na maximálně 80 procent její kapacity a následně ji uskladnit na chladném místě odděleně od notebooku – nejlépe při teplotě 4–10 stupňů, kterou nelze označit jako pokojovou. Chcete-li zabránit vzniku nežádoucí kondenzace, doporučujeme umístit baterii v ledničce.

Teplejší prostředí snižuje kapacitu baterie zhruba o 10 procent za měsíc. Pokud je ale baterie připojena v notebooku, ztrácí kolem 15 procent energie denně, a to nic nedělá! „Powerbankám“ pro nabíjení mobilů a tabletů je nejlépe za pokojové teploty, tedy za teploty asi 20–25 °C. Teploty pod bodem mrazu bateriím typu Lithium-Polymer nebo Lithium-Ion nesvědčí a vyšší teploty také ne. Vystavení baterie Li-Ion teplotě vyšší než 35 stupňů po dobu několika dní může vést k nenapravitelným škodám. Proto nikdy nenechávejte notebook na přímém slunečním světle.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání