Menu
CHIP Speedtest

Bezchybný přenos hlasu i přes pomalé připojení k internetu

05.08.2010 09:57 | Redakce Chip
Při on-line komunikaci s přáteli byste rádi využívali také přenosu hlasu, ale kvůli rychlosti vašeho připojení je kvalita hovoru velice nízká. Nedá se to přece jen nějak zařídit?

Windows Live Messenger nabízí možnost vytvořit tzv. „hlasový klip“ – krátkou hlasovou zprávu, která se kontaktu automaticky přehraje po jejím doručení. Tato varianta má oproti běžnému hovoru tu přednost, že kvalita přenášeného zvuku není závislá na rychlosti připojení. Pro odeslání hlasového klipu postupujte následovně:

V okně konverzace tiskněte klávesu [F2] a podržte. Vyslovte zprávu do mikrofonu, maximální délka klipu je 15 sekund. Uvolněním klávesy zprávu odešlete. Odeslaný klip se zobrazí v okně konverzace a druhé straně se automaticky přehraje.

Hlasový klip lze případně uložit přetažením z okna konverzace do libovolné složky. Chcete-li vytvořený klip odeslat dalším kontaktům, přetáhněte jej z jednoho okna konverzace do jiného.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání