Menu
CHIP Speedtest

Bezpečné udělení přístupu dalším osobám k jednomu účtu

22.04.2011 21:00 | Redakce Chip
Není-li ve vašich silách odpovídat v Gmailu na všechny příchozí e-maily, možná byste uvítali možnost sdílet jednu schránku s více uživateli. Prozrazení svého hesla však nepovažujete za příliš bezpečné řešení.

Sdílení přístupu do schránky bylo dosud výsadou účtů na Google Apps. Nově je však toto tzv. delegování schránky k dispozici pro všechny uživatele Gmailu. Osoba, které přístup umožníte, bude moci z vašeho účtu poštu číst, mazat i odesílat. Nedostane se však k žádnému z důležitých nastavení schránky a ani k heslu.

Pro aktivaci sdílení přejděte do »Nastavení | Účty a import« a v části »Udělení přístupu k vašemu účtu« klikněte na »Přidat další účet«. Otevře se nový panel, kde do kolonky zadejte e-mailovou adresu osoby, které chcete přístup povolit. Pozor, tato osoba musí mít na svůj e-mail zaregistrován vlastní Google účet. Poté pokračujte na »Další krok« a »Odeslat e-mail s udělením přístupu«. Takto lze nastavit práva pro přístup až deseti dalším uživatelům.

Příjemce pak musí ještě svůj zájem o přístup k vaší schránce potvrdit kliknutím na odkaz ve zprávě. Po potvrzení se lze ke sdílené schránce přihlásit na stránce Gmailu pomocí přepínače vpravo nahoře.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání