Menu
CHIP Speedtest

Bezpečné zpřístupnění nahrávání souborů dalším uživatelům

20.04.2011 07:00 | Redakce Chip
Čas od času by se vám hodila možnost umožnit nahrávání na váš Dropbox i těm, kteří tuto službu nepoužívají, ale potřebovali by vám odeslat nějaký soubor. Rozhodně však nikomu nechcete sdělovat svoje heslo k Dropboxu.

Své heslo ani sdělovat nemusíte! Pomocí služby DROPitTOme můžete komukoliv umožnit jednotlivě nahrávat až 75MB soubory do speciální složky vašeho Dropboxu. Ty se pak klasickým způsobem synchronizují mezi webovým úložištěm a počítači, na kterých Dropbox používáte. Nikomu tak nemusíte dávat své heslo přímo k Dropboxu, ale sdělíte pouze adresu a speciální heslo pro DROPitTOme.

Chcete-li tuto službu vyzkoušet, zaregistrujte se na www.dropitto.me. Během registrace služba nejdříve požádá o propojení s vaším účtem na Dropboxu, o nastavení obvyklých přihlašovacích údajů pro administraci a navíc ještě zvlášť hesla pro nahrávání souborů – »Upload password«. Lidé, kterým toto heslo přidělíte, tak nebudou moci nijak zasahovat do vašeho nastavení DROPitTOme.

Po dokončení registrace se nakonec stačí podělit o adresu vašeho DROPitTOme účtu a hesla pro nahrávání. Soubory lze jednoduše nahrávat pomocí webového prohlížeče. Nahrané soubory se poté v Dropboxu objeví ve složce DROPitTOme.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání