Menu
CHIP Speedtest

Bezplatné posílání SMS z počítače

20.04.2011 07:02 | Redakce Chip
Odesílání hromadných textových zpráv skrze webová rozhraní jednotlivých operátorů se vám zdá podobně zdlouhavé jako vyťukávání textových zpráv na mobilu. Hodil by se vám proto specializovaný program pro posílání „textovém“ přes internet.

Psaní a odesílání textových zpráv vám usnadní český program Kubik SMS DreamCom. Program je ke stažení připraven na adrese http://dreamcom.cz/download.php. Po nainstalování a spuštění vám program nejprve nabídne aktualizaci skriptů. Vždy používejte nejnovější verzi, vzhledem k možným změnám na straně SMS bran by starší verze mohly způsobovat problémy při odesílání zpráv. Veškeré aktualizace proto ponechte zaškrtnuty a klikněte na tlačítko »Stáhnout«. Poté se spustí průvodce, jehož pomocí proveďte v několika krocích základní nastavení programu.

KONTAKTY: Po dokončení základního nastavení se otevře hlavní okno programu, kde začněte plněním adresáře. Přepněte proto do nabídky »Adresář«. Zde buďto začněte vkládat kontakty jednotlivě pomocí tlačítka »Nový kontakt«, nebo můžete využít funkci pro hromadný import kontaktů. Program podporuje import z Excelu (podporovány jsou jak starší soubory s příponou XLS, tak i nové XLSX), Outlooku, CSV i telefonu. Volbou »Skupiny kontaktů« lze kontakty pro přehlednost třídit do skupin.

ODESLÁNÍ SMS: Pro psaní zprávy přejděte v programu na »Nová zpráva«. Dvojitým kliknutím vyberte z levého sloupce jednoho nebo více příjemců a zadejte text zprávy. Ve stavovém řádku okna najdete praktické počítadlo napsaných znaků. Pro zprávy odesílané do sítě O2 je k dispozici 60 znaků (zbytek je vyhrazen pro reklamu), do sítě T-Mobile obvyklých160 znaků a do sítě Vodafone až 760 znaků (při maximální délce bude text rozdělen na pět SMS). Pokud chcete u zprávy uvést také číslo odesílatele, aktivujte volbu »Identifikace«.

Pro zprávy do sítí O2 a T-Mobile lze také aktivovat volbu »Flash SMS«, tj. příjemci se zpráva po přečtení neuloží mezi doručené. Pro odeslání zprávy nakonec klikněte na »Poslat«, případně lze použít kombinaci kláves [CTRL]+[ENTER]. Známý ověřovací CAPTCHA je potřeba opisovat pouze občas. Informace o průběhu odesílaní a doručení zprávy se vypisuje v dolní části okna.

Program si obratně poradí také s přenesenými čísly – pokud již číslo není u operátora, na kterého ukazuje předčíslí, pokusí se zprávu odeslat přes bránu dalších operátorů.

Nechcete-li zprávu odeslat okamžitě, aktivujte »Poslat zprávu ve stanovený čas« a v dialogu upřesněte čas odeslání. Zpráva se poté přesune do sekce »Fronta« a odtud se ve stanovený čas automaticky odešle. Výpis odeslaných zpráv zobrazíte kliknutím na »Historie«.

PLNÁ VERZE: Program je k dispozici ve dvou verzích: bezplatná (neregistrovaná) verze obsahuje reklamní banner a postrádá některé funkce, plná verze stojí 300 Kč a reklamu odstraňuje. Placená verze navíc nabízí především spolupráci s telefonem (odesílání, přijímání zpráv, import adresáře), internetový adresář a možnost vytvářet vlastní skripty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání