Menu
CHIP Speedtest

Bezplatný záznamník hovorů

05.08.2010 09:40 | Redakce Chip
Během své nepřítomnosti se příležitostně hodí nechat Skype přijmout hovor a po příchodu si vzkaz jednoduše přehrát. Skype však tuto službu řadí mezi placené. Naštěstí to jde i jinak…

Jako alternativa se nabízí záznamník Tapur, který je zcela bezplatný. Pro jeho nainstalování přejděte ve Skypu do nabídky »Nástroje | Doplňky | Získat Doplňky«. Do vyhledávacího pole zadejte »Tapur« a potvrďte stisknutím klávesy [Enter]. Ve výsledcích hledání nyní u položky »Tapur« klikněte na »Otevřít«. Po stažení instalačního souboru odsouhlaste licenční podmínky a potvrďte »OK«. Poté záznamník nainstalujte a spusťte. Zobrazí se hlášení Skypu, v něm vyberte »Povolit přístup«. Od této chvíle je záznamník připraven k použití.

V případě, že nyní příchozí hovor do deseti sekund nepřijmete, přijme jej poté záznamník.  

VLASTNÍ VZKAZ: Chcete-li vyměnit přednastavenou uvítací nahrávku záznamníku za vlastní vzkaz, přepněte v okně Tapuru na záložku »Setup to« a zrušte zatržítko u položky »Voice«. Poté přejděte do »File | Options« a v dialogu klikněte na tlačítko »Choose beep file«. V okně vyberte cestu k souboru se vzkazem a potvrďte kliknutím na »Otevřít«. Pozor – váš uvítací vzkaz musí být ve formátu WAV. Svou volbu nakonec potvrďte pomocí »OK«. Napříště se již volajícím přehraje váš vzkaz.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání