Menu
CHIP Speedtest

Bezproblémová reprodukce všech videosouborů

19.04.2011 11:01 | Redakce Chip
Při práci s videosoubory různých formátů vás často rozladí, že zhusta chybí potřebný kodek a je nutné jej doinstalovat. Kromě toho hledáte rychlý reprodukční program, který by plynule běžel i na poněkud starších počítačích a noteboocích.

Současný Windows Media Player nebo iTunes vyžadují náročnou instalaci, spoustu paměťového místa a při přehrávání médií mnoho systémových prostředků. Jako alternativa může dobře posloužit bezplatný VLC media player.

Soubor stahněte, spusťte instalaci a řiďte se pokyny průvodce až ke kroku »Choose components«. Zde zvolte instalační typ »Custom«. Rozhodněte se, zda chcete zároveň nainstalovat také doplňky browseru, a pak „odrolujte“ k přiřazování typů souborů. Pokud byste pro »Audio files« a »Video files« chtěli některé typy souborů, například »MP3«, standardně přehrávat raději jiným programem, u těchto typů zrušte zaškrtnutí. Všechny neznámé typy ponechte zaškrtnuté, aby je v případě pochybností mohl přehrát VLC media player. Pak postupně klikněte na »Next« a »Install«.
Program je vybaven četnými kodeky a ihned přehrává téměř všechny běžné audio- a videoformáty jako AAC, AVI, FLV, MPG nebo OGG. Podporuje také streamování videí ve formátech MPEG a DivX. Aktuální verze nyní navíc využívá také separátní grafické procesory (GPU) a DSP pro reprodukci HD videí.
VLC media player má navíc zvláštní přednost ve schopnosti přehrát poškozené nebo neúplné videosoubory, jakož i filmy předem otevřené jinými programy. Když například Windows Media Player odmítá přehrát poškozený soubor, otevřete jej ve VLC media playeru. I on defekt rozpozná, na rozdíl od přehrávače dodaného s Windows se však pokusí soubor opravit a přehrát přinejmenším nepoškozenou část. Originál přitom zůstane nezměněn. Reprodukce právě používaných videí je účelná například v případech, že konvertujete větší videosoubor nebo při započatém stahování souboru chcete rychle nahlédnout do jeho obsahu, abyste se přesvědčili, že se opravdu jedná o hledané video.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání