Menu
CHIP Speedtest

Bezproblémový a rychlý přístup k důležitým funkcím

15.09.2011 07:55 | Redakce Chip
Pás karet vám připadá příliš nepřehledný. Dokonce i často používané funkce a příkazy musíte vždy znovu a znovu hledat. Proto byste je chtěli mít na dobře dosažitelném místě.

Ve verzích 2007 a 2010 disponuje většina aplikací Office panelem nástrojů »Rychlý přístup«. Dosud se bez něj musí obejít jen Outlook 2007. U všech programů Office 2010 se tento panel nachází vpravo od loga aplikace. Programy Office 2007 jej mají vedle tlačítka Office. Tento panel má obsahovat často používané příkazy, takže k nim můžete přistupovat přímo. Při dodání od výrobce však panel obsahuje jen málo příkazů.
Tento tip popisuje na příkladu Wordu a příkazu »Vložit jinak«, jak do panelu »Rychlý přístup« přidáte další příkazy. Pravým tlačítkem myši klikněte na panel nástrojů a v místní nabídce zvolte příkaz »Přizpůsobit panel nástrojů Rychlý přístup«. V následném dialogu »Možnosti Wordu« zvolí editor v levé části dialogu automaticky kategorii »Přizpůsobit« nebo »Panel nástrojů Rychlý přístup«. Na pravé straně uvidíte dva seznamy – jeden s příkazy, které jsou k dispozici, druhý s příkazy momentálně obsaženými v panelu. Pomocí rozevíracího pole nad levým seznamem ovládáte jeho obsah. Zvolte »Všechny příkazy«. Potom v levém seznamu označte příkaz »Vložit jinak« a klikněte na »Přidat«. Nakonec klikněte na »OK«.
Upozornění: Chcete-li příkaz v panelu vymazat, označte jej v pravém seznamu a klikněte na »Odebrat«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání