Menu
CHIP Speedtest

Bleskové tipy a triky pro iOS

25.09.2013 11:10 | Redakce Chip
Bleskové tipy a triky pro iOS

Operační systém iOS ve vašem iPhonu obsahuje mnoho užitečných funkcí. Poradíme vám, jak použít ty základní.

Jak zobrazit procenta nabití baterie? Jděte do »Nastavení | Obecné | Využití« a najděte položku »Využití baterie«. Zobrazování procent u indikátoru baterie v horní oznamovací liště zapnete volbou »Stav baterie«. Na stejném místě najdete i několik praktických informací, jako je čas od posledního nabití.

Nevíte, co smazat? Žádná paměť telefonu nebo tabletu není dost velká. Dříve nebo později se při instalaci aplikací nebo natáčení videa zobrazí hláška o nedostatečném prostoru v datovém úložišti. Jděte do »Nastavení | Obecné | Využití« a najděte položku »Úložiště«. Aplikace jsou vzestupně seřazeny podle zabraného místa. Vyberte největší nepoužívané aplikace a smažte je. 

Jak prodloužit nabití telefonu? Je to možné vypnutím několika služeb, které nepoužíváte. Jděte do »Nastavení« a vypněte technologii Bluetooth. To samé udělejte s Wi-Fi. Velký polykačem energie je i zapnutá synchronizace s iCloud. Výraznější úspoře energie pomůže i vypnutí neustálého dotazování poštovního serveru. Jděte do »Nastavení | Pošta | Doručování dat« a deaktivujte volbu »Push«. Na stejné obrazovce níže zvolte interval doručování pošty. Běžně vystačíte s 30 minutami nebo s manuálním stahováním.

Prodáváte svůj iPhone nebo iPad? Než dáte přístroj z ruky, vymažte veškerá nastavení a všechny své stopy. Jděte do »Nastavení | Obecné | Obnovit« a najděte položku »Smazat data a nastavení«. Přístroj začne obnovovat tovární nastavení a po deseti minutách je ve stejném stavu, jako jste ho koupili. Tento proces lze doporučit i u iPhonu, který se z neznámých důvodů začne zasekávat. Předem však zálohujte nastavení a data na iCloudu.

Jak nejrychleji do hospody nebo do hor? Odtažením pravého spodního rohu na mapách odkryjte nabídku a vyberte »Umístit špendlík«. Přidržte špendlík a umístěte ho na požadované místo. Klikněte na oznamovací oblast špendlíku vpravo. Rozbalí se místní nabídka, ve které vyberte »Navigovat sem«. Zvolte, zda chcete jet autem, nebo jít pěšky. V případě restaurace zvolte spíše druhou, bezpečnější variantu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání