Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Bootování z USB flash disku

26.09.2011 10:53 | Redakce Chip
Někdy se můžete dostat do situace, kdy jste nuceni k nabootování svého počítače použít zastaralou disketu. Disketovou mechaniku však už některé počítače (hlavně tedy notebooky) vůbec nemají a vy už ani nemusíte mít žádnou disketu.

Je tu samozřejmě řešení, které spočívá v možnosti bootovat z USB flash disku. Abyste ale mohli počítač z USB flash disku startovat, musíte nejprve provést změny v nastavení systému BIOS. Dostaňte se tedy do BIOS a do záložky nazvané „Advanced Bios features“. Zde by měl být USB port vidět v seznamu zařízení, ze kterých můžete bootovat. Vyberte ho jako první médium, ze kterého se bude startovat. Protože systémy BIOS se liší, někdy najdete možnost nastavit bootování z USB v záložce Boot, kde vyberete jako první zařízení „USB Hard Drive“, případně „USB Floppy“.
Dále musíte mít připravený USB flash disk tak, aby se z něj dalo bootovat. Musíte na něj umístit potřebné soubory z operačního systému. Nejsnazší je příprava pomocí nástroje nazvaného HP USB Disk Storage Format Tool 2.1.8, který snadno najdete na internetu (například na našem webu http://download.chip.eu/cz/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool_176936.html). Doporučujeme také stránku http://masterbootrecord.de/english/bootdisketten.php, kde najdete potřebné soubory pro start různých verzí operačních systémů, které si můžete stáhnout.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení