Menu
CHIP Speedtest

Centrální správa dokumentů a odkazů na složky

21.03.2011 09:23 | Redakce Chip
Poněvadž pro sledování došlé pošty a termínů tak jako tak otevíráte Outlook, chtěli byste vědět, zda program může posloužit ještě také pro jiné úkoly při organizaci denní práce.

Outlook v navigační oblasti standardně nabízí rubriku Zástupci. Většina uživatelů ji nevyužívá – a přitom je velice praktická. Prostřednictvím zástupců totiž můžete přímo odtud rychle vyvolávat důležité dokumenty všeho druhu a často používané složky. Je to mnohem praktičtější, než jednotlivě přistupovat k oblíbeným položkám v Průzkumníku nebo k historii v mnoha jiných programech.
Chcete-li tuto metodu používat, klikněte dole v navigační oblasti na položku »Zástupci«. Nyní prostřednictvím odkazu »Přidat novou skupinu« strukturujte data. Označení můžete změnit například na »Dokumenty«. Stejně vytvořte další skupiny, například »Důležité složky« nebo »Fotky«. Nepoužívejte odkaz »Přidat nového zástupce«, poněvadž ten pouze zpřístupňuje odkazy na interní složky Outlooku. Namísto toho paralelně otevřete Průzkumníka tak, aby vedle něj zůstala viditelná navigační oblast Outlooku. V ní nyní navigujte na požadovaný dokument nebo složku. Prvek přetáhněte myší z Průzkumníka na odkaz příslušné skupiny v Outlooku. Postup opakujte pro všechny soubory a složky, ke kterým chcete mít rychlý přístup. Tak se dá například uložit také cesta k hluboce zapouzdřené profilové složce Firefoxu.
Napříště postačí kliknutí myší v Outlooku, aby se otevřela složka v Průzkumníku. Dvojité kliknutí na dokument spustí asociovaný standardní program a v něm automaticky otevřený soubor.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání