Menu
CHIP Speedtest

Chromecast: změna nastavení routeru pro správnou funkci

21.04.2015 13:30 | Pavel Trousil
Chromecast: změna nastavení routeru pro správnou funkci

Pokud se snažíte zprovoznit zařízení Google Chromecast, je možné, že s některými routery nebude hned fungovat a nepřipojí se k domácí bezdrátové síti a nenajde spojení. 

fritzbox

Chyba může spočívat v nastavení rádiového kanálu vašeho WLAN routeru. Abyste mohli Chromecast připojit, budete muset kanál změnit, protože ne se všemi si „rozumí“.

Spusťte webový prohlížeč a zadejte IP adresu svého WLAN routeru. Pro přístup k němu pak budete muset zadat správné jméno a heslo. Pak přejděte do nastavení sítě WLAN. Zde najděte položku »Radio Channel«, případně »Wireless channel«, a umožněte změnu nastavení kanálu. Poté zvolte vhodný a volný kanál v pásmu 2,4 GHz. Chromecast neumí najít kanály 12 a 13, takže této volbě se vyhněte. To je právě častý problém toho, proč se nemůže Chromecast k síti připojit. Klikněte na »Accept«, abyste nové nastavení potvrdili. Po změně kanálu už by neměl být problém Chromecast připojit a můžete ho použít pro streamování videí a pro další funkce na svém televizoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání