Menu
CHIP Speedtest

Chronologické řazení naposledy použitých dokumentů

12.01.2012 08:53 | Redakce Chip
V nabídce Start umožňuje položka »Naposledy otevřené položky« rychlý přístup k nedávno použitým dokumentům a souborům. Windows však jednotlivé záznamy neřadí chronologicky.

Pořadí ikon zobrazených v nabídce Start ovlivnit nemůžete. Malá odbočka přes Průzkumníka vám však poskytne podporu při chronologickém hledání určitého souboru jako například naposledy použité tabulky Excelu.
Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na »Start | Naposledy otevřené položky« a zvolte kontextový příkaz »Otevřít«. V Průzkumníku se objeví složka »Naposledy otevřené položky« a v ní uvidíte naposledy použité soubory a složky jako normální zástupce.
Klikněte na »Zobrazení« a zvolte »Detaily«. Následně klikněte na nadpis sloupce »Datum změny«, abyste tak položky chronologicky seřadili podle jejich poslední změny. Potom najdete v seznamu naposledy zpracovanou tabulku Excelu nebo text napsaný jako poslední.
Mimochodem: Počet souborů uvedených v nabídce Start určíte v systémovém registru hodnotou DWORD »MaxRecent Docs« v klíči »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorerAeroSnap«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání