Menu
CHIP Speedtest

Chyba při přehrávání multimediálních souborů ve Windows Media Playeru

22.03.2016 07:42 | Karel Kovar
Chyba při přehrávání multimediálních souborů ve Windows Media Playeru

V rámci dříve bezproblémově fungujícího systému nyní nefunguje přehrávání multimediálních souborů ve Windows Media Playeru. 

Při pokusu o spuštění souboru s příponou .mp3 nebo avi se objeví chybová zpráva: »Provádění serveru selhalo…«. Kde je problém?

Příčin tohoto chování může být několik – nejčastěji je na vině alternativní program pro přehrávání multimédií, který při instalaci poškodí konfiguraci Windows Media Playeru. V tomto případě lze doporučit odinstalování tohoto programu a odebrání (a nové přidání) Windows Media Playeru v nabídce »Ovládací panely | Programy | Programy a funkce | Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows.«

Dalším zdrojem problémů mohou být některé antiviry – ty totiž chtějí kontrolovat manipulaci se soubory, což může při přehrávání souborů dělat potíže. Zkuste proto alespoň na chvíli deaktivovat antivir a zjistit, zda už WMP funguje bez problémů. Pokud tomu tak není, musíte hledat příčinu dál.

Poměrně časté jsou také problémy s dvěma knihovnami: řešením je spustit v příkazovém řádku dva následující příkazy:

regsvr32 jscript.dll

regsvr32 vbscript.dll

Pokud ani jeden z těchto tipů s řešením problému nepomohl, zkuste ještě použít nástroj FixIt přímo od Microsoftu. Najdete ho na adrese http://jdem.cz/bupue8

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání