Menu
CHIP Speedtest

Chybná detekce USB flash disku ve Windows

26.09.2011 10:21 | Redakce Chip
Poté, co USB flash disk připojíte do počítače, zabliká, objeví se v seznamu „Zařízení s vyměnitelným úložištěm“ v okně „Tento počítač“, ale systém XP stále posílá hlášku o tom, že zařízení není k dispozici, a nepřidělí mu žádné písmeno.

Váš počítač posuzuje, zda je USB flash disk „vyměnitelné médium“. Proto musíte zajistit, aby všechny vlastnosti zařízení jako disku byly s vaším USB flash diskem kompatibilní. Nastavení zjistíte ve „Správě disků“. Do té se dostanete tak, že kliknete pravým tlačítkem na „Tento počítač“ a v nabídce vyberete „Spravovat“. Otevře se okno „Správa počítače“, kde najdete položky „Úložiště“ a „Správa disků“. Pokud na „Správu disků“ kliknete, objeví se seznam připojených disků. Zde zkontrolujte, zda se USB flash disk objevil jako naformátované zařízení (zobrazí se informace o velikosti a diskovém systému – například FAT32), nebo pouze jako „V pořádku“, bez informací o diskovém oddílu. Možná jste diskový oddíl smazali nebo se z nějakých důvodů odstranil či poškodil. Pomocí funkce „Naformátovat“ z kontextové nabídky (objeví se po stisku pravého tlačítka myši) jednoduše vytvoříte diskový oddíl s vybraným systémem souborů. Můžete si vybrat mezi FAT a FAT32, případně můžete vybrat další podrobnosti ohledně formátování (velikost alokační jednotky, jmenovku svazku).

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání