Menu
CHIP Speedtest

Cílená volba koncových zařízení účtu

27.03.2012 04:00 | Redakce Chip
Používáte Apple Facetime a vedle svého iPhonu máte doma touto službou propojený také Mac a iPad. Pokusí li se vás teď někdo zastihnout, všechny vaše přístroje začnou sborově zvonit.

Facetime dokáže po použití malého triku vaše koncová zařízení rozlišovat, takže budete k dosažení například jenom přes váš iPhone, sami ale bez dalších nastavení budete moci Facetime relace iniciovat z Macu nebo iPadu.

Celé to funguje díky tomu, že svou e-mailovou adresu opatříte odlišnými tagy. Tak de facto vytvoříte subadresy, které pak přiřadíte určitému přístroji. Váš iPhone se u Facetime identifikuje telefonním číslem. Pro všechny ostatní přístroje (Mac, iPod touch, iPad) vytvořte speciální e‑mailové adresy podle schématu NÁZEV+TAG1@DOMAIN.CZ. Pojmenujte tedy adresu pro váš iPad například NÁZEV+iPad@DOMAIN.CZ a vložte ji namísto staré položky NÁZEV@DOMAIN.CZ do nastavení pro Facetime ve svém iPodu. Volající přes Facetime, kteří zvolí tuto adresu, se nyní ohlásí vždy a výhradně na vašem iPodu.

Pokud nyní někdo pošle na tuto adresu e‑mail, zpráva ovšem přistane – jako dříve – v normální poštovní schránce. Všechno to funguje nejen s Facetime, nýbrž také s Mobile Me a Google Mail.

S „otagovanými“ podúčty si rovněž poradí on‑line služba Yahoo. Zde ovšem musíte namísto znaku plus vložit před tag spojovník (pomlčku). Předpokladem samozřejmě je, že váš volající v každém případě používá adresy s tagy. Pokud totiž navolí nadřazenou adresu, k rozlišení zařízení nedojde a opět se rozezní všechny přístroje současně.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání