Menu
CHIP Speedtest

Cílené odstranění stop

19.08.2010 11:48 | Redakce Chip
Příležitostně si v práci objednáváte na internetu nějaký dárek nebo v polední pauze soukromě surfujete. Potom byste se chtěli takto vzniklých stop zbavit, ovšem nepřijít přitom o celou historii.

Aby se takové stopy vůbec nemohly nahromadit, je ve Firefoxu 3.5 (a vyšším) zaveden „Soukromý režim“ (v prohlížeči volba »Spustit anonymní přihlášení«, kterou můžete aktivovat v nabídce »Nástroje«). Starší verze browseru lze za tím účelem dovybavit bezplatným doplňkem »Close’n forget«. Ten se postará o to, aby navštívená stránka byla při zavření z paměti prohlížeče kompletně odstraněna. Toto rozšíření má ještě smysl i pro Firefox 3.5, neboť vám umožní se spontánně a dodatečně rozhodnout, zda nějaká stránka má být z historie vyřazena nebo ne. Tímto způsobem můžete například při tvorbě rešerše velice jednoduše ihned vyobcovat z historie nezajímavé stránky a zahrnout do ní jen ty užitečné.
Rozšíření můžete nainstalovat přímo z adresy https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8686/. Otevřete XPI soubor v browseru a v dialogu klikněte na »Instalovat«. Na závěr musíte restartovat Firefox.
K nakonfigurování otevřete »Nástroje | Správce doplňků«, v seznamu označte položku »Close’n forget« a níže klikněte na »Nastavení«. Pak ještě aktivujte volby »Remove current site from browser history« a »... and for all sub domains«. Potvrďte vše tlačítkem »OK« a dialog zavřete. Nový příkaz je nyní k dispozici v místní nabídce zavedených webových stránek. Lze jej také pohodlně obsluhovat pomocí tlačítka. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo v panelu nástrojů a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastní«. Potom ikonu »Close"n Forget « přetáhněte myší do zamýšlené pozice a dialog ukončete tlačítkem »Hotovo«. Napříště postačí kliknutí na novou ikonu, aby byl právě aktivní panel zavřen a jeho stopy odstraněny.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání