Menu
CHIP Speedtest

Co byste měli vědět, než se pustíte do nabíjení akumulátorů

21.01.2016 12:22 | Pavel Trousil
Co byste měli vědět, než se pustíte do nabíjení akumulátorů

Pokud se chystáte poprvé zprovoznit nějaké elektronické zařízení, měli byste věnovat pozornost tomu, jak správně poprvé nabít jeho akumulátory. 

Na některých internetových fórech se stále ještě dočtete, že akumulátor je potřeba nabíjet po dobu 12 hodin, aby se dostal do správné kondice. Nicméně to má smysl pouze u niklkadmiových baterií, které už se u moderních zařízení dávno nepoužívají. Již delší dobu totiž téměř všechna technická zařízení používají lithiumiontové akumulátory a u nich delší první nabíjení postrádá smysl. Když je baterie plně nabita, její napájení se automaticky zastaví.

Jedinou praktickou věcí při prvním nabíjení je dobít akumulátor úplně. Tím se sice nijak nezvýší výkon Li-Ion akumulátoru, ale zabezpečí se tak přesnější indikace stavu nabíjení.  Například po vybalení a zprovoznění smartphonu se přístroj nejprve musí naučit, jakou kapacitu akumulátor vůbec má. Zajistí se i to, že zobrazená informace o stavu baterie odpovídá realitě. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání