Menu
CHIP Speedtest

Co dělat, když se herní konzole zasekne

02.01.2016 16:22 | Pavel Trousil
Co dělat, když se herní konzole zasekne

Je frustrující, když se optická mechanika herní konzole Xbox 360 zasekne a vy jste přitom jen chtěli vyměnit disk. 

Nicméně v takovéto situaci si pomůžete ručně malým trikem. Odpojte zařízení Xbox 360 od napájení a také od vašeho televizoru nebo monitoru. Přístroj umístěte do vodorovné polohy. Položte jednu ruku na konzoli, abyste ji přidrželi, a druhou rukou vytáhněte přední stranu, tzv. čelní desku, jemně dopředu. Stiskněte pomalu čelní panel palcem tak, že budete mít nerušený výhled na přední část konzole Xbox 360.

Nyní opatrně vytáhněte šuplík optické mechaniky, případně si můžete pomoct kreditní kartou. Pokud budete mít štěstí, snadno ji tak otevřete. Pokud ne, vybavte se velkou kancelářskou sponkou, narovnejte ji a vložte do malého otvoru na pravé nebo levé straně mechaniky. Poloha závisí na verzi konzole. Posunujte sponku jemně zprava doleva, až odstraníte bloky. Stiskněte a jemně zatáhněte za šuplík mechaniky. Po několika pokusech by se vám mělo podařit dostat se k zaseklému disku. Poté můžete přední panel konzole vrátit na své místo a mechanika by měla po připojení napájení bez problémů fungovat jako obvykle.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání