Menu
CHIP Speedtest

Co dělat, když se v obraze objevují bílé tečky

24.01.2016 12:29 | Pavel Trousil
Co dělat, když se v obraze objevují bílé tečky

Projektor může z vašeho obývacího pokoje udělat malé kino. Filmový zážitek ale může pokazit situace, kdy se na obraze začnou objevovat bílé tečky. 

Co je toho příčinou? Nejprve se podívejte, zda máte správně propojeno zařízení pro přehrávání s projektorem buď pomocí HDMI kabelu, nebo pomocí VGA. Je sice nepravděpodobné, že by takovouto chybu měl na svědomí špatný kabel, ale nic za to nedáte, když vyzkoušíte jiný. Následně zkontrolujte optické prvky projektoru, a v případě, že je čočka zašpiněná, ji očistěte hadříkem z mikrovláken.

Pokud to nepomůže, odpojte projektor od napájení a očistěte jeho vnitřní prostory. Odstraňte z něho prach pomocí stlačeného vzduchu. Pro očištění DLP čipu od prachu (pokud je jím projektor vybaven) použijte balonek – stejný, jaký se používá pro čištění optických snímačů u fotoaparátu. Jestliže ani to nepomůže, je možné, že je DLP čip vadný. Proto ale nemusíte projektor hned vyhazovat. Nejprve se podívejte, zda jiný neseženete třeba na eBayi – pro řadu modelů ho pořídíte za několik eur a návod na výměnu najdete na YouTube.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání