Menu
CHIP Speedtest

Co dělat, když ukazatel myši změní svůj vzhled

18.05.2015 05:21 | Karel Kovar
Co dělat, když ukazatel myši změní svůj vzhled

Po spuštění Windows je ukazatel myši jiný než původně. Jak ho lze změnit zpět?

Postup změny nastavení kurzorů je následující: nejprve klikněte na tlačítko »Start« a poté otevřete »Ovládací panely«. Zde zvolte kategorii »Hardware a zvuk« a pak v rámci kategorie »Zařízení a tiskárny« vyberte položku »Myš«.

Zde se přepněte do karty »Ukazatele« a vyberte požadovaný vzhled kurzoru. Kliknutím na tlačítko »OK« poté nastavení uložte. Pokud se ale ukazatel myši i nadále mění, bude pravděpodobně na vině něco jiného.

První možností může být chyba v aktuální relaci Windows – jako první krok lze doporučit restart systému. Další příčinou může být chyba při využívání dvou monitorů – pokud je máte připojeny, zkuste jeden z nich odpojit a znovu restartovat počítač.

Problémy také může způsobovat kombinace ovladačů grafické karty a uživatelského rozhraní Aero. Nejprve zkuste deaktivovat Aero, a pokud to nepomůže, zkuste provést aktualizaci (nebo reinstalaci) ovladačů grafické karty. Poslední možnou příčinou podobných změn může být i malware – proto pokud ani jedna z doporučovaných změn nepomůže, prověřte svůj počítač například pomocí internetového antiviru.

2015-06-tat5mys-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání