Menu
CHIP Speedtest

Co dělat, když Windows přestanou reagovat během aktualizace

16.11.2015 12:07 | Karel Kovar
Co dělat, když Windows přestanou reagovat během aktualizace

O problémech s aktualizacemi Windows jsme v Chipu psali již několikrát. Zapomněli jsme ale zmínit, jak se zachovat v případě „zatuhnutí“ samotného procesu aktualizace. 

Dříve než se pustíte do jakékoliv akce, měli byste vědět, že u instalace aktualizací se nevyplatí spěchat a i aplikace drobné „záplaty“ může zabrat několik minut. Pokud ale systém dlouhou dobu nereaguje, zkuste nejprve zrušit stahování nebo instalaci pomocí příslušných tlačítek. Jestliže to není možné, restartujte počítač a znovu spusťte proces aktualizace. Objeví-li se stejná chyba znovu, zkuste aktualizovat systém krok za krokem – místo například instalace patnácti záplat najednou zvolte třeba pět aktualizací v jednom kroku. Touto metodou lze detekovat problematickou záplatu a eliminovat ji. Jestliže nepomůže ani tento postup, spusťte automatické řešení problémů. V tomto případě bude sám systém Windows hledat chyby a pokusí se je opravit. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání