Menu
CHIP Speedtest

Co dělat v případě, že se na monitoru zobrazí zpráva »Out of range«?

15.03.2015 15:26 | Pavel Trousil
Co dělat v případě, že se na monitoru zobrazí zpráva »Out of range«?

Když se na monitoru objeví chybová zpráva »Out of range«, tedy mimo rozsah, jde o situaci, kdy se počítač nebo jiné zařízení snaží zobrazit obraz v rozlišení, které monitor nepodporuje. 

rozliseni-nahled

Když na počítači měníte rozlišení monitoru, objeví se dialogové okno s dotazem, zda opravdu chcete tuto změnu provést. Pak se změna provede a spustí se odpočítávání. Pokud změnu nepotvrdíte, po skončení odpočítávání se automaticky nastaví původní rozlišení monitoru. Jestliže na monitoru nic neuvidíte nebo se objeví zpráva »Out of range«, musíte počkat dvacet sekund a nastavení se změní na původní.

Pokud ani potom na monitoru nic neuvidíte, monitor vypněte a opět ho zapněte. V případě, že problém i potom přetrvává, se zkuste podívat, zda v nabídce ovládání monitoru nenajdete volbu »Reset«. Ve vzácných případech se může stát, že budete muset monitor krátce připojit na jiné zařízení pro změnu rozlišení. Poté můžete monitor připojit k původnímu počítači.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání