Menu
CHIP Speedtest

Co můžete vyzkoušet, když vaše Bluetooth myš přestane pracovat

06.07.2015 12:30 | Pavel Trousil
Co můžete vyzkoušet, když vaše Bluetooth myš přestane pracovat

Pokud vaše bezdrátová myš přestane pracovat, může být vina na její straně, ale problémy může způsobit i operační systém Windows. 

Jako první myš obraťte a zkontrolujte, zda svítí její optický senzor na spodní straně. Pokud ne, vyměňte baterii. Jestliže se stále nic nebude dít, vyjměte ji, zkontrolujte kontakty a vložte ji znovu. Používáte-li k připojení USB Bluetooth adaptér, připojte ho k jinému USB portu počítače. Ujistěte se, že pro připojení nepoužíváte žádný USB rozbočovač, a z počítače dočasně odeberte všechna další USB zařízení. Máte-li tu možnost, vyzkoušejte myš i na jiném počítači a otestujte, zda na něm funguje. Pokud nefunguje ani s jiným počítačem, patrně bude poškozená.

Jestliže myš svítí, následující kroky proveďte s jinou, funkční myší nebo pomocí touchpadu notebooku. Otevřete Ovládací panely a zvolte kategorii »Zařízení a tiskárny« pod »Hardware a zvuk«. Zde vyhledejte nefunkční Bluetooth myš a klikněte na ni pravým tlačítkem. Z nabídky vyberte »Poradce při potížích« a chvíli vyčkejte na výsledek. Pokud systém Windows narazí na nějakou chybu, pokusí se ji vyřešit.

Nepodaří-li se systému Windows problém vyřešit, spusťte »Správce zařízení« a pod »Myši a jiná polohovací zařízení« najděte Bluetooth myš. Klikněte na ni pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte volbu »Aktualizovat software ovladače…«. Pokud to nepomůže, odinstalujte a znovu nainstalujte ovladače myši pomocí volby »Odinstalovat«.

V případě, že vlastníte myš Microsoft, mohl by vám při jejím zprovoznění pomoct program IntelliPoint od Microsoftu. Otevřete okno »Spustit« pomocí stisku kombinace kláves [Windows]+[R] a zadejte příkaz »mouseinfo«. Spustí se diagnostický program myši. Pomocí něj se vám někdy podaří zkontrolovat a opravit připojení myši Microsoft. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání