Menu
CHIP Speedtest

Čtečka karet HP - instalujte ovladače ručně, aby čtečka fungovala i pod Windows 8

23.12.2013 12:35 | Pavel Trousil
Čtečka karet HP - instalujte ovladače ručně, aby čtečka fungovala i pod Windows 8

Mnoho čteček paměťových karet integrovaných v noteboocích nebo stolních počítačích HP není novou verzí operačního systému (MS Windows 8) rozpoznáno, a není tedy možné je používat.

5-hp-elitebook-2170p-56222-4-nahled

Chybové hlášení pro tuto situaci je typicky »Error code 28«. Tuto situaci můžete vyřešit ruční instalací ovladačů. Ty stáhnete na adrese  ftp://ftp.hp.com/…/sp43509.exe. Stažený balíček rozbalte a ručně nainstalujte. Následně přejděte do Správce zařízení. Zde vyhledejte „Řadič paměťových zařízení“, v otevřeném okně se dostaňte do záložky „Ovladač“, klikněte na tlačítko „Aktualizovat ovladač“ a z nabídky vyberte „Vyhledejte ovladač v počítači – vyhledejte a nainstalujte software ovladače ručně“.

V další nabídce dejte vyhledat ovladač ve zvoleném umístění a klikněte na „Procházet“. Najděte složku, do které se stažený ovladač čtečky rozbalil, a vyberte ho. Potvrďte a restartujte počítač.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání