Menu
CHIP Speedtest

Čtení a přenos dat z telefonu pod Windows Vista a také pod Windows 7

14.03.2011 21:48 | Redakce Chip
Čtení a přenos dat z telefonu pod Windows Vista a také pod Windows 7
Měli jste ho opravdu dlouho a sloužil dobře. Ale už dosloužil. Máte nový mobilní telefon a ze starého Siemensu si chcete stáhnout kontakty a další informace. Software dodávaný k telefonu však na novém počítači s Windows Vista/7 nespustíte.

Mobile Phone Manager je název originálního softwaru, který se dodával k mobilním telefonům Siemens/BenQ. Tyto telefony už se ale dál nevyrábí, a tak se přestal vyvíjet i tento software, navíc originální verzi programu už pod novými operačními systémy Windows Vista/7 nelze spustit. Řada uživatelů by si však ze svého starého dobrého Siemensu ráda stáhla všechny kontaktní informace a další data. Možnosti tu jsou – buď program nainstalovat na nějaký počítač s Windows XP, nebo je možné použít alternativní software. Majitelé vyšších verzí Windows 7 (Enterprise nebo Ultimate) pak mají ještě možnost spustit originální  Mobile Phone Manger ve virtuálním prostředí Windows XP (XP mode). Spuštění v režimu kompatibility bohužel u Windows Vista/7 nefunguje a program se nespustí. Pokud tedy někdo nemá možnost nebo touhu instalovat nebo použít systém Windows XP, doporučujeme mu alternativní software – je dokonce lepší než originál. Nám se nejvíce osvědčil program s25@once, který je kompatibilní s většinou typů mobilních telefonů značky Siemens. Po instalaci tohoto programu zvolte způsob připojení svého telefonu. Program nemá problém s datovým kabelem ani s Bluetooth. Po připojení telefonu k počítači získáte přístup k obsahu telefonu a vše je snadno dostupné a přehledně uspořádané jako v „Prohlížeči“ ve Windows. Svůj telefon Siemens nebo BenQ tak máte pevně v rukou. Kromě samozřejmé možnosti úpravy a kopírování kontaktů a SMS zpráv můžete na počítač přenést i schůzky, upravovat a ukládat loga, můžete hledat jednotlivé soubory a složky na všech úložních zařízeních telefonu.

Funkce galerie umožňuje přehledné zobrazení všech fotografií a obrázků, které byly mobilním telefonem pořízeny nebo do něj byly nahrány. Jelikož většina telefonů Siemens/BenQ nepodporuje MP3 soubory, existuje spousta nástrojů na vytváření, editaci a úpravu vyzváněcích tónů. Ten, kdo používal „internet“ prostřednictvím mobilního telefonu ještě v dobách před časy smartphonů, si může dokonce zkopírovat WAP záložky. Pomocí programu se mohou upravovat, mazat a přidávat. Nejdůležitější je ale samozřejmě možnost exportu dat, kterou program s25@once nabízí. Kontakty mohou být uloženy ve čtyřech různých formátech (Word, Excel, HTML a CSV). Jak má být soubor CSV uspořádán, to si může uživatel nadefinovat.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání