Menu
CHIP Speedtest

Čtení BitLockerem zašifrovaných datových nosičů ve starých PC

25.01.2011 15:12 | Redakce Chip
Aktuální operační systém Microsoftu může v některých verzích zašifrovat data nástrojem BitLocker – i na externích jednotkách a v USB pamětech. Méně příjemné už je, že počítače s XP nebo Vistou tato data v některých případech neumějí číst.

Windows 7 při šifrování normálně na externí datový nosič rovnou přikopírují čtecí nástroj BitLocker To Go. To ovšem není nic platné, pokud jsou zdrojovým systémem 64bitová Windows a vy se nyní pokoušíte číst zašifrovanou „flešku“ pod 32bitovými XP nebo Vistou. Pro tento případ nabízí Microsoft nástroj ve dvou verzích také ke stažení.  Chcete-li si jej nainstalovat, nejprve rozbalte ZIP archiv. Na 32bitových systémech spusťte soubor »KB970401-x86.exe«, na 64bitových počítačích soubor »KB970401-x64.exe«. Instalace pak proběhne bez dalších zásahů, vyžaduje však restart počítače.
Pro nasazení nástroje připojte příslušný zašifrovaný nosič k počítači a z nabídky Start program spusťte. Potom zadejte heslo, které bylo použito při šifrování souborů, a klikněte na »Odemknout«. Data se zobrazí podobně jako v Průzkumníku. Přímý přístup k nim ovšem možný není. Můžete však požadovaná data přetáhnout myší na lokální jednotku, kde s nimi lze pracovat. Měnit a ukládat data na zašifrovaném nosiči můžete jen pod Windows 7.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání