Menu

Čtení dokumentů formátu EPUB, CHM, DOC a DJVU

23.09.2011 11:06 | Redakce Chip + Přidat komentář
Mnoho technických nadšenců určitě neváhalo a pořídilo si čtečku knih Amazon Kindle. Řada z nich je ale možná zklamána některými technickými omezeními tohoto zařízení, například počtem podporovaných formátů souborů. Kdo to chce změnit, má možnost, a to dokonce bez jakéhokoli rizika.
Duokan je rozšíření firmwaru, které je možné instalovat na Kindle i z něj odinstalovat, aniž by se to projevilo na konfiguraci tohoto zařízení. Původní firmware zůstane nedotčen. Díky tomuto rozšíření umožňuje Kindle pracovat s formáty EPUB, CHM, DOC a DJVU. Duokan je dostupný pro verze Kindle 2, 3 a DX a byl naprogramován jednou čínskou softwarovou firmou. Můžete se podívat na její stránky www.duokan.com

. Protože je ale na tomto serveru vše v čínštině, bude samozřejmě lepší, když si na Googlu najdete jiné stránky, kde je toto rozšíření k dispozici, případně si verzi s anglickým rozhraním můžete stáhnout třeba zde: tinyurl.com/22ke39p. V anglické verzi se samozřejmě budete orientovat mnohem lépe.

Duokan není pouze „čtenář“ EPUB formátu, ale umožňuje také změnit velikost fontu nebo skrýt bílé okraje PDF souborů. Na svůj Kindle jej můžete nainstalovat takto:

1.    Stáhněte Duokan z internetu.

2.    Připojte Kindle ke svému počítači přes USB port.

3.    Otevřete archiv Duokan RAR a zkopírujte adresáře „DK_System“, „DK-Documents“  a „DK_Pictures“ do kořenového adresáře (do rootu) čtečky Kindle.

4.    Následně zkopírujte i všechny *.bin soubory z adresáře » /k3 « (kde k3 znamená Kindle 3) do kořenového adresáře.

5.    Odpojte USB kabel.

6.    Ujistěte se, že je váš Kindle plně nabit.

7.    Stiskněte tlačítko „Home“ a potom tlačítko „Menu“. Vyberte „Settings“ a stiskněte ještě jednou „Menu“. Potom zvolte „Update Your Kindle“.

8.    Po restartu rychle stiskněte [Q], aby se nahrálo rozšíření Duokan. Když stisknete [W], nahraje se pouze originální firmware. Pokud nebudete dostatečně rychlí, celou proceduru zopakujte a dostaňte se do nastavení přes  „Home“, „Menu“ a znovu „Menu“. Zvolte restart a stiskněte [Q] o něco dřív než předtím.

9.    Poté, co Duokan nastartuje, zmáčkněte znovu klávesu „Menu“ a potom klávesu [J], abyste se dostali do nastavení. Pak přejděte na třetí stránku a vyberte [D] pro výběr jazyka. Vyberte si [C] pro nastavení angličtiny.

10.    V nastavení si pak můžete do Duokanu přidat e-knihy z původní instalace Kindle. Aby se vám to povedlo, stiskněte „Home“, dále pak „Menu“ a „Settings“.

Pak přejděte na třetí stránku, zvolte „Others“ a změňte nastavení u položky „Support  old  systém“ na „Yes“. Zajistí to podporu původního systému. Pokud ale chcete nějaké e-knížky vyčlenit výhradně pro použití pod Duokanem, uložte je do adresáře „DK_Documents“.

Chcete-li se zbavit okrajů zobrazených PDF dokumentů, otevřete PDF soubor, stiskněte tlačítko „Aa“ a vyberte „Screen Zoom A“. Abyste mohli změnit velikost písma, otevřete PDF dokument, stiskněte tlačítko „Aa“ a vyberte možnost „Smart Layer“. Pokud potom znovu stisknete tlačítko „Aa“, můžete změnit velikost fontu. Nicméně výsledek této úpravy není zcela uspokojivý a zcela dořešeno není ani připojení k Wi-Fi. Například stále není podporováno WPA. Pokud dojde k pádu Duokanu, můžete jej resetovat tak, že podržíte stisknuté zapínací tlačítko po dobu patnácti sekund. Budete-li chtít Duokan odinstalovat, stačí smazat z rootu adresáře „DK_System“, „DK_Documents“ a „DK-Pictures“.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení