Menu
CHIP Speedtest

Čtení PDF dokumentů na čtečce Amazonu bez omezení

14.09.2014 12:36 | Pavel Trousil
Čtení PDF dokumentů na čtečce Amazonu bez omezení

Čtečka Kindle sice formát PDF podporuje, čtení těchto dokumentů ale většinou moc příjemné není, protože není možné rozumně nastavit velikost písma a zalamování. Pokud chcete číst tyto dokumenty pohodlněji, je lepší je převést do nativního formátu čtečky Kindle, tedy do Mobi.

calibre-nahled

Pošlete-li soubor v PDF na e-mailovou adresu svého Kindlu, pak se soubor sám automaticky převede do správného formátu. E-mailovou adresu dostanete přidělenu po registraci Kindlu na Amazon.com. Najdete ji například pod »Settings | Send-to-Kindle E-mail«. Na tento e-mail si můžete posílat dokumenty, které se po připojení Kindlu k Wi-Fi uloží. Pokud chcete dokument převést do jiného formátu, napište do předmětu e-mailu slovo »Convert«. Pak Kindle automaticky převede dokument do formátu Mobi, který se snadněji čte a je pro něj nejvhodnější. Alternativně můžete použít nástroj Calibre, nyní ve verzi 2.0. 

Jedná se o šikovný převodník, ale i čtečku a správce elektronických knih, který podporuje velké množství nejrůznějších formátů. Nejprve zařaďte knihu nebo dokument do knihovny přes ikonu »Přidat knihy«. Po zařazení na knihu najeďte a klikněte na »Převést knihy«. Po převodu se můžete podívat, jak bude dokument ve čtečce vypadat. Po úspěšném převedení PDF dokumentu ho ještě musíte dostat do Kindlu. Stačí si poslat dokument na vaši Kindle e-mailovou adresu, nebo můžete připojit čtečku k počítači přes USB kabel. Třetí možností je využít relativně nový nástroj »Send to Kindle for PC«, který vytvořila firma Amazon, aby zasílání dokumentů na čtečku zjednodušila. Program najdete na stránkách Amazonu i na našem DVD. Pokud máte PDF dokument ve čtečce a nechcete ho konvertovat, otočte si displej na šířku – čtení bude mnohem pohodlnější.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání