Menu
CHIP Speedtest

Deaktivace automatické funkce AeroSnap

29.08.2011 12:33 | Redakce Chip
Přesunete-li okno k okraji plochy, změní Windows velikost okna. Vám se to však často stává neúmyslně. Hledáte proto cestu, jak AeroSnap deaktivovat.

Abyste se dostali k nastavením pro AeroSnap, otevřete »Start | Ovládací panely« a postupně klikněte na »Usnadnění přístupu« a »Centrum usnadnění přístupu«. V klasickém zobrazení Ovládacích panelů se k témuž oknu dostanete rychleji, a to přímo přes odkaz »Centrum usnadnění přístupu«.
Potom klikněte na »Usnadnit používání myši«. V nyní viditelném okně zaškrtněte volbu »Zabránit automatickému uspořádávání oken při přesunutí na okraj obrazovky«. Příkaz pak potvrďte tlačítkem »Použít«. Nyní všechna otevřená okna zavřete – pokaždé kliknutím na »OK«. Napříště už Windows upustí od automatického uspořádání oken přesunutých k okraji obrazovky. Bohužel jste s funkcí myši zároveň deaktivovali také praktické klávesové zkratky, jimiž se okna dají rychle maximalizovat ([Win]+[šipka nahoru]), ukotvit k pravému okraji obrazovky ([Win]+[ šipka doprava]), k levému okraji ([Win]+[ šipka doleva]) a minimalizovat ([Win]+[ šipka dolů]. Neexistuje možnost vypnout jedno a nepřijít tím o druhé.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání